Spor Bilimleri Araştırmaları Dergisi (Journal of Sports Sciences Research-JSSR)
2016 yılında yayın hayatına başlayan Spor Bilimleri Araştırmaları Dergisi açık erişim politikasını benimseyen, Spor Bilimleri alanında yapılan özgün makale ve derleme çalışmalarının yayınlandığı uluslararası hakemli bilimsel, online (çevrimiçi) bir dergidir. Derginin dili Türkçe ve İngilizce'dir.
Değişen ve sürekli bir gelişim içerisinde olan günümüz dünyasında, spor bilimleri çalışmalarına daha bütüncül ve kapsayıcı bir bakış açısıyla yaklaşmak gerekmektedir. Çünkü spor endüstrisi günümüzde birçok farklı alanlardan etkilenebilmektedir. Bu düşünceyle yola çıkan Spor Bilimleri Araştırmaları Dergisi;
  • Beden Eğitimi ve Spor Öğretimi,
  • Spor Yönetimi,
  • Rekreasyon,
  • Hareket ve Antrenman Bilimleri,
  • Sporda Psiko-sosyal Alanlar ve
  • Sporcu Sağlığı Alanlarında, kavramsal veya araştırmaya dayanan, sahasına katkı sağlayacağı düşünülen bilimsel makalelere yer vermeyi amaçlamaktadır.
Bilimsel bilgiye ulaşmanın herkes için mümkün ve ücretsiz olması gerektiği düşüncesiyle hareket eden dergimiz, 6 ayda bir yılda 2 sayı olarak çevrimiçi yayınlanmakta ve açık erişim politikasını benimsemektedir.
Dergimiz yılın ilk sayısını Ocak - Haziran aylarında, ikinci sayısını Temmuz - Aralık aylarında yayınlamaktadır. Dergiye kabul edilen makaleler diğer yayınları beklemeden anında yayınlanmaktadır. Sayı süresi sonuna kadar kabul edilen makaleler ilgili sayıya eklenmektedir. 6 aylık sayı dönemi sonunda dönemin sayı kapağı, sayının bilimsel danışma kurulu ve içindekileri gösteren ön sayfalar sonradan eklenmektedir.
TÜBİTAK-ULAKBİM DERGİPARK projesi kapsamında olan JSSR; Asos indeks, Journal Factor, Türk Eğitim İndeksi, ResearchBib ve Google Scholar veri tabanlarında dizinlenmektedir.
Dergimize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz

Saygılarımızla.

Dergi yazım kuralları için TIKLAYINIZ.

Örnek Makale Şablonu için TIKLAYINIZ.

For TEMPLATE.

Dergiye ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Telif Hakkı Formu için TIKLAYINIZ.